HPV Konsyliarz
Ile kobiet przebadano?
kr
Badania kliniczne przeprowadzone na grupie prawie 30.000 dziewcząt oraz kobiet w wieku 10-72 lata z czego 80% kobiet było w wieku 10-25 lat potwierdziły korzystny profil tolerancji preparatu Cervarix.
kr
Jak długo działa Cervarix?
kr
Cervarix jest szczepionką indukującą wysokie i długotrwałe poziomy przeciwciał z jednoczesną 100-procentową skutecznością w zapobieganiu powstawania zmian przed nowotworowych wywoływanych przez HPV 16 i 18 w okresie do 6 lat i 5 miesięcy.
kr
Czy badania nadal trwają?
kr
Badania kliniczne poświęcone szczepionce Cervarix przeciwko wirusowi HPV 16 i 18 są najdłużej trwającymi badaniami i jak na razie jedynymi, które dzięki kontynuacji dostarczą danych na temat mian przeciwciał przeciwko HPV 16 i 18 oraz skuteczności w zapobieganiu zmianom przedrakowym szyjki macicy przez 9,4 roku.
kr
Czy występują niepożądane objawy poszczepienne?
kr
Najczęściej zgłaszanymi niepożądanymi objawami poszczepiennymi po podaniu szczepionki Cervarix były reakcje w miejscu wkłucia (ból, zaczerwienienie, obrzęk), które występowały po 78% podanych szczepionek (jednak nie stwierdzano ich częściej w grupie poddanej szczepieniu przeciwko HPV 16/18 niż w grupie kontrolnej) oraz ogólne (zmęczenie, ból głowy i bóle mięśni). Objawy te były łagodne, przemijające i ustępowały maksymalnie 3 - 4 dni po szczepieniu.
kr
Czy Cervarix jest zarejestrowany w innych krajach?
kr
Do chwili obecnej Cervarix został zatwierdzony w 93 krajach na świecie, w tym w 27 państwach członkowskich Unii Europejskiej, Meksyku, Australii, Brazylii, Korei, Meksyku i Tajwanie.
kr
Do góry >>